Dokumentaalfilm "Aasta täis draamat"


Idee: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik
Režissöör: Marta Pulk
Monteerija: Hendrik Mägar
Operaator: Aivo Rannik
Heliloojad: Hendrik Kaljujärv, Jakob Juhkam
Helirežissöör: Tanel Kadalipp
Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital

Kinoteatri Eksperimendi korras vaatas olematu teatrikogemusega Alissija-Elisabet Jevtjukova ära kõik 2018. aasta Eesti teatrite uuslavastused, mida kogunes kokku 207. Ekstreemsest aastast sünnib dokumentaalfilm "Aasta täis draamat", mille režissööriks on Marta Pulk.

Tollal 21-aastane Alissija valiti välja 450 inimese hulgast, kes esitasid avalduse nn teatrivõhiku ametikohale. See oli palgaline ametikoht, mis loodi Kinoteatri juurde – usin teatrivaataja sai selle eest kultuuritöötaja miinimumpalka, mis 2018. aastal oli 1150 eurot.

Dokumentaalne film annab välispidise pilgu Eesti teatri fenomenile, mida kõrvalt vaadates võiks isegi vabalt pidada hulluseks. See on meie ajastu Thor Heyerdahli, maadeavastaja lugu, kes seisab vastu logistikaprobleemidele, tüdimusele ja halvale ilmale, et läbida kohutav inimlik katsumus vaadata läbi kogu Eesti kutselise teatri uusrepertuaar. Tema muutumise ja kasvamise läbi näeme seestpoolt seda imet, vaeva ja paradoksaalsust, mis on kultuur.


Esilinastus: 24. oktoobril 2019 kinodes üle Eesti.Eksperimendist, etendustest ning Alissija muljetest saad täpsemalt lugeda blogist, mida Alissija eksperimendi ajal pidas.

Toimumisajad


Esilinastus: 24. oktoobril 2019 kinodes üle Eesti.