Aasta täis draamat"See on selle aasta kohustuslik kodumaine film. "Aasta täis draamat" on linateos, mis peaks saama kui mitte Oscari, siis vähemalt EFTA ja kulka preemiad."
– ERR, Katrin Pauts

"See, kuidas Alissija ja film on suutnud paljudele naha vahele pugeda, on muljet avaldav. Ses mõttes võib linateost sel aastal võrrelda ilmselt ainult ühe (mängu)filmiga: „Tõe ja õigusega”."
– Eesti Päevaleht

"See film on kui seesmine ja füüsiline road movie, millel on olemas kõik korraliku rännaku tunnused: eksistentsiaalne kriis, armastus, mineviku varjud, hetkes elamine jne."
– MüürilehtOtsides oma kohta maailmas, võtab 21-aastane Alissija ette hullumeelse inimeksperimendi. 

2017. aastal kuulutab Kinoteater välja töökonkursi, et leida inimest, kes poleks teatris käinud ning vaataks ära kõik 2018. aastal loodud teatrilavastused. 450 kandidaadi seast leitakse 21-aastane Alissija-Elisabet, rätsepaharidusega Valga tüdruk venekeelsest perekonnast. Noor inimene, kes ei tea midagi Eesti teatrist ega tunne ühtegi eesti näitlejat. Noor inimene, kes enne eksperimenti kaalus, kas minna tööle Maximasse või Euroopasse vabatahtlikuks.

"Aasta täis draamat" on inspireeriv lugu iseseisvumisest, oma koha otsimisest ja sellest, et vahel piisab ainult väikesest juhusest, et veerema läheks lumepall, mis muudab kogu elu.


TREILER


Idee: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik
Režissöör: Marta Pulk
Monteerija: Hendrik Mägar
Operaator: Aivo Rannik
Heliloojad:  Jakob Juhkam
Helirežissöör: Tanel Kadalipp
Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital

Esilinastus: 24. oktoobril 2019 kinodes üle Eesti.
Kestus: 106'Eksperimendist, etendustest ning Alissija muljetest saad täpsemalt lugeda blogist, mida Alissija eksperimendi ajal pidas.

Kinokava