Maailmakuulsa köielkõndija juurde tuleb keegi, kes seab kahtluse alla kõik, mis meister varem teinud on. Üheskoos võtavad nad ette ilmvõimatuna näiva ülesande.
- Mida ma siis sinu arvates köiel tegema pean? - Midagi… ausamat. Midagi, mis teie keha, osavuse ja julguse päriselt proovile paneks.
Charles Blondin (1824–1897) oli köielkõndija, kes ületas esimese inimesena Niagara joa. Ta tegi seda elu jooksul veel õige mitmel korral, lisades iga kord midagi uut – kõndis köiel seotud silmadega, enda ees käru veeretades, poolel teel omletti valmistades.
Ühel päeval saabub tema juurde noor teadlane Caro, kes on näinud kõiki tema Niagara ületamisi. Ta seab kahtluse alla trikid, mis on küll menukad, kuid ei pane köiekunstnikku tegelikult proovile. Teoreetiliselt oleks ta võimeline palju enamaks, teoreetiliselt oleks ta võimeline...
“Niagara ületamine” on näidend, kus põrkuvad kaks tugevat iseloomu. Kohtuvad noorem ja vanem inimene, teooria ja praktika, hirm ja igatsus. See on lugu ühest tähenduslikust kohtumisest, mis muudab kahe inimese elu. Mis on see, mille pärast tasub teha ilmvõimatuna näivaid asju? Milline ületus on see tõeline ületus?
Autor: Alonso Alegría Tõlkija: Margus Alver Lavastaja: Priit Põldma Laval: Teele Pärn (Eesti Draamateater), Indrek Sammul (Eesti Draamateater) Kunstnik: Illimar Vihmar Helikujundaja: Vootele Ruusmaa Valguskunstnik: Priidu Adlas Valgustehnik: Henri Otsing Liikumisjuht: Aleksander Eelmaa
Lavastus esietendus Kinomajas (Uus 3) 14. oktoobril 2020. Lavastuse väljatoomist on toetanud Eesti Kultuurkapital.