“Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine” esietendus 19. septembril 2015 ning aastaga anti 70 etendust Eesti ja inglise keeles. Tegu oli esimese Kinoteatri lavastusega, mis on külastanud kõiki Eesti maakondi. Viimane etendus toimus 9. novembril 2016.

Laval: Priit Kruus
Lava taga: Henrik Kalmet, Diana Leesalu, Paavo Piik, Paul Piik.


Priit Kruus on pedagoog. Ta töötas aastaid eesti keele ja kirjanduse õpetajana, praegu aga koolitab tulevasi õpetajaid. Neid ei ole piisavalt. Umbes kümnekonna aasta pärast, siis kui Priidu enda lapsed koolipinki nühivad, ootab Eestit ees suurem õpetajatepuudus. Mida siis teha – kas minna tagasi kooli? Selgub, et see ei olegi nii lihtne...

Kinoteatri lavastus „Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine“ on lugu noorest õpetajast, kel on veel hästi meeles oma põhikooliaegsed õpetajad - vana kooli pedagoogid, raudse kaardikepi ja terava ütlemisega. Teda kannustab soov saada heaks õpetajaks, aga mitte muutuda nendesugusteks. Meil kõigil on olnud oma õpetaja Tammik, kes kõigi karmide õpetaja koondkujuna on meie edasist elu mõjutanud. Aga milline peaks olema see õpetaja, keda tahaksime oma lapsi õpetama?

„Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine“ on ühest küljest hariv võimalus vaadata, mismoodi paistavad asjad klassi eest. Teisalt on see elust võetud teater. Etendus on ilma vaheajata ja kestab 1 tund ja 10 minutit.