Indrek Sammul ja Teele Pärn ületavad Kinoteatri lavastuses Niagarat 10. september 2020

alari / Kirjuta esimene kommentaar

14. oktoobril, kui asjad vahepeal hullemaks ei lähe, esietendub Kinomajas (Uus tänav 3) Kinoteatri lavastus “Niagara ületamine”.

See räägib loo ilmakuulsast köielkõndijast Charles Blondinist, kes esimese inimesena ületas köiel Niagara joa. Ja siis tegi seda veel – seotud silmadega, enda ees käru veeretades, poolel teel köie peal omletti valmistades… Pärast järjekordset menukat ületamist saabub Blondini juurde nooruk, kes seab ta saavutused kahtluse alla ja nõuab, et köiekunstnik teeks midagi, mis on päriselt vaeva väärt.

Peruu näitekirjaniku Alonso Alegría ajaloosündmusest inspireeritud lugu on tõlgitud viieteistkümnesse keelde ja lavastatud enam kui 50 riigis üle maailma. 1968. aastal kirjutatud näidendi puhul on tähelepanuväärne, et seda endiselt lavale tuuakse. Ja seda ka inimeste poolt, kes ei mäleta Praha kevadet isiklikult. Lavastaja Priit Põldma sõnul põrkuvad näidendis kaks tugeva iseloomuga üksiklast, keda ometi miski liidab. “Kohtuvad noorem ja vanem inimene, teooria ja praktika, hirm ja igatsus. Midagi tuleb ületada, millestki loobuda.”

Priit Põldma on varemgi Kinoteatris tegutsenud, olles vanglalavastuse “Murru 422/2” kaasautoriks. Näitlejad Indrek Sammul ja Teele Pärn, kes said lavastuse proovide käigus tunni ka Eesti tuntuimalt köielkõndijalt Jaan Rooselt, on laval koos esmakordselt.

Vanemad teatrisõbrad võivad, lisaks Praha kevadele, mäletada ka juppe “Niagara ületamise” tekstist Juhan Viidingu ja Tõnis Rätsepa 1977. aasta lavastusest Eesti Draamateatris, mis kandis pealkirja “Niagaara”. Terviklikul kujul ja originaalkeelest tõlgituna jõuab Alonso Alegría tekst aga Eestis lavale esmakordselt. Näidendi on hispaania keelest tõlkinud Margus Alver.

Tegijad: lavastaja Priit Põldma, näitlejad Indrek Sammul ja Teele Pärn (mõlemad Eesti Draamateater), kunstnik Illimar Vihmar, helikujundaja Vootele Ruusmaa, valguskunstnik Priidu Adlas ja liikumisjuht Aleksander Eelmaa

Etendused: 14., 15., 19., ja 20. oktoobril Kinomajas (Uus tänav 3)

Info ja piletid: www.kinoteater.ee
Pressifotod: siin 
Kontakt: Paavo Piik, paavopiik@gmail.com, 56957091

NB! Kinoteater suhtub tõsiselt Terviseameti ettekirjutustesse ja palub teatrikülastajatel desinfitseerida enne ja pärast saali sisenemist käed ning kasutada äppi Hoia, et vajadusel oleks lihtsasti tuvastatav inimestevaheline kontakt.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: