Kinoteatri eksperiment saab tõelise hoo sisse 7. märts 2018

alari / Kirjuta esimene kommentaar

Eesti tihedaim teatrikülastaja Alissija jätkab tõusulainel nagu Eesti majandus. Jooksvalt saad statistikal ja Alissija tegemistel silma peal hoida kodulehel http://eksperiment.kinoteater.ee.
Lühikese kuu veebruari jooksul tuli teatriskäike kokku 16 ja teatris veedetud tunde juba peaaegu ühe kuuetunnise töönädala jagu ehk 28. Märts kui rahvusvahelise teatripäeva kuu tuleb Eesti teatrile aga juba ülitihe esietendub ligi 30 etendust, mis tähendab, et eksperiment saab tõelise hoo sisse ja Alissija hakkab teatris käima praktiliselt iga päev!
 
Veebruaris jõudis Alissija esimest korda Tallinna Linnateatrisse ("Tasuta kuum jook ja küpsis enne etendust annab igal juhul juurde kohe mitu plusspunkti"), Vene Teatrisse ("Teatrisaali sein on täis väikseid draakoneid lilledega ja laes naised paljastatud kehadega... Kuidas saab mitte ära armuda") ja Pärnu Endlasse.
 
Alissija etenduste top uuenes veebruari jooksul samuti oluliselt. Sinna kuuluvad nüüd:
  1. Loodusjõud (Von Krahli Teater)
  2. Seitse venda ehk Uurali kajakas (ERMi teater)
  3. Kas kalad magavad? (VAT teater)
 Nii et kui otsite uuemaid teatrisoovitusi, siis see on hea alguspunkt.
 

Talvise teatrikuu jooksul tekkis Alissijal ka mitmeid huvitavaid küsimusi ja üldistusi:
 
"Leidsin endale uue lemmiku koostisosa – laest kukkuvad esemed. Tegin juba kindlaks, et mõnikord päästab situatsiooni ainult uus huvitav salapärane väljailmumine. Kui aga tegelasi enam pole, on palju ruumi laest alla lennutada midagi." ("Hipide revolutsioon", Ugala Teater)
 
"Tekkis ka küsimus (sest seda on ennegi ette tulnud): kas nimelt lavastatakse esimene vaatus selline, et teine tunduks "päris hea isegi"?" ("Kinolina kangelane", Vanemuine)
 
"Tegelikult on praeguse seisuga päris väsitav vaadata moraalselt mõtlemapanevaid teoseid. Hakkan mõtlema ja ju midagi väga uut seisukohtade poolest ei saa omandatud, ja samas ma pole omaenda tõekspidamiste väljakujunemise lõplikkuses piisavalt kindel, et täiesti ignoreerida uusi võimalusi ja vaadata ainult otse." ("Faust", Vanemuine)

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: