Kinoteatri uus lavastus "Haige mäger" 13. mai 2021

alari / Kirjuta esimene kommentaar

Kinoteatri uus lavastus "Haige mäger" esietendub 21. augustil Tartu Uues Teatris.

"Haige mäger" on noore lavastaja Ringo Ramuli (Ugala) debüüt Kinoteatris ning lavastuse loomine on saanud inspiratsiooni 1960. aastate Eesti alternatiivkultuurist, eeskätt legendaarsest Tartu Ülikooli bioloogide ja geograafide ansamblist Rajacas, mis esitas õppetöö kõrvalt sõnalis-muusikalisi kavu ning tõi Eesti lavadele musta huumori.

"See ei ole katse toonaseid aktsioone rekonstrueerida – see oleks võimatu ega annaks ka edasi seda, mida need omas ajas tähendasid," avab Ramul lavastuse tausta.

Ning lavateksti autor Priit Põldma jätkab: "Meid huvitab muu – kuidas ja miks inimesed kohtuvad, kuidas hakatakse koos tegutsema, miks tehakse midagi, millel pole tervemõistuslikus maailmas põhjendatavat eesmärki? Mis tõukab tagant oma erialal silmapaistvaid loodusteaduste tudengeid, et nad hakkavad tegema ennastunustavalt teatrit ja muusikat, nii et legend sellest kestab üle põlvkondade?"

Laval kohtuvad säravad noored näitlejad erinevatest Eesti teatritest: Grete Jürgenson Rakvere Teatrist, Teele Pärn Eesti Draamateatrist, Sander Roosimägi Eesti Noorsooteatrist ning Vene Teatris kaastegev Eduard Tee.

Lavastuse kunstnikuks on Arthur Arula, heliloojaks Jakob Juhkam, valguskunstnikuks Rene Liivamägi ja helikujundajaks Lauri Lüdimois. Autoriks Priit Põldma ning lavastajaks Ringo Ramul.

"Haige mäger" valmib Kinoteatri ja Tartu Uue Teatri koostöös ning esietendub 21. augustil Tartu Uues Teatris (Lai 37). Lavastuse loomist on toetanud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Kristi ja Siim Kallase fond, Eesti Kultuurkapital ning Tartu linnavalitsus. Rohkem infot kodulehelt www.kinoteater.ee.

Visuaalid: https://www.dropbox.com/sh/t8kjk1hdtyx5m5v/AABVYHsNZP9AbItgnCqi1Cl_a?dl=0

Kontaktisik:
Paul Piik
paul@kinoteater.ee
56915665Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: