Positiivset tagasisidet on lavastus saanud nii publikult kui kriitikutelt. "Vangla on vastik. Käige kindlasti ära," kirjutab Eesti Ekspressis teatrikriitik Meelis Oidsalu. "Kui oleksin haridusminister, otsiksin võimalust teha selle lavastuse külastamine kohustuslikuks vähemasti Tallinna ja selle ümbruse põhikooli lõpuklasside õpilastele," kirjutab teatrikriitik Jaak Allik Sirbis. Ning väljaande Teater.Muusika.Kino iga-aastases teatriankeedis, kus 25 teatrieksperti hindavad 2017. aastat, sai "Murru 422/2" kõige enam äramainimist.
"Murru 422/2" lavastuse tarbeks on dramaturgid Paavo Piik ja Priit Põldma kogunud vangide ja ametnike, endiste töötajate ja lähedaste mälestusi sellest, missugune nägi välja Murru vangla igapäev, millised olid selle paigad ja helid, lõhnad ja atmosfäär.
Lavastusmeeskonda kuuluva Henrik Kalmeti sõnul on tegu harukordse võimalusega külastada ruume, kuhu inimesed vabatahtlikult pole pääsenud. “Samuti kuulda tõsielulisi lugusid maailmast, mis on ühest küljest meist nii kaugel, aga samas eksisteerinud pikalt meiega koos, lihtsalt teisel pool müüre," lisas Kalmet.
Murrus oli Eesti viimane koloonia tüüpi vangla, kus kinnipeetavad elasid suurtes gruppides koos, kus valvurite ja vangide vahel ning eriti barakkide sees valitsesid keerulised hierarhiad ja kus kanti edasi Venemaalt pärit vanglatsoonide kirjutamata seaduseid – panjaatjaid.
Lavastusmeeskonda kuuluvad veel Revo Koplus, Raido Linkmann (Teater NO99), Paul Piik ning Illimar Vihmar.
Alates 3. juulist, piletid Piletilevist. Ühele etendusele mahub korraga kuni 30 inimest. Projekti toetavad Kultuurkapital ja KB Auto Eesti.
Lisainfo:
Alari Rammo
alari@kinoteater.ee
505 0052
Kommentaarid puuduvad