Sel laupäeval esietendub Tartu Uues Teatris Kinoteatri "Haige mäger" 17. august 2021

alari / Kirjuta esimene kommentaar

"Haige mäger" on noore lavastaja Ringo Ramuli (Ugala) debüüt Kinoteatris ning lavastuse loomine on saanud inspiratsiooni 1960. aastate Eesti alternatiivkultuurist, eeskätt legendaarsest Tartu Ülikooli bioloogia- ja geograafiatudengite ansamblist Rajacas, mis esitas sõnalis-muusikalisi kavu ning tõi Eesti lavadele musta huumori.
Lavastust ette valmistades kohtus trupp nii Rajaca liikmete kui teiste 60ndatel aktiivselt kultuurielus osalenud inimestega. Intervjueeritavate hulgas olid näiteks Priit Pärn, Mihkel Zilmer, Aarne Vaik, Ain Kallis, Jüri Tenson, Vilen Künnapu, Leonhard Lapin, Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm.

"Mind huvitas, mis tõukas tagant oma erialal silmapaistvaid loodusteaduste tudengeid, et nad hakkasid tegema ennastunustavalt teatrit ja muusikat, nii et legend sellest kestab üle põlvkondade," kirjeldab näidendi autor Priit Põldmakirjutamise lähtepunkti.

Helilooja Jakob Juhkam on lavastuse jaoks loonud uued laulud, viisistades Johnny B. Isotamme, Andres Ehini ja Maimu Bergi 1960. aastatest pärit tekste.

Näitlejatest löövad kaasa Grete Jürgenson (Rakvere Teater), Teele Pärn (Eesti Draamateater), Sander Roosimägi (Eesti Noorsooteater) ja Eduard Tee. Lavastuse kunstnikuks on Arthur Arula, valguskujundajaks Rene Liivamägi ning helikujundajaks Lauri Lüdimois (Ugala).

Tegemist on Kinoteatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastusega, mille väljatoomist on toetanud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Kristi ja Siim Kallase fond, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linnavalitsus. Hiljutistest projektidest esietendus Kinoteatril 18. juulil Naissaarel uuslavastus "BÄNG" (lav Priit Võigemast) ning Tartu Uuel Teatril 31. juulil Kolkjas uuslavastus "Serafima + Bogdan" (lav Ivari Põllu).

Lavastuse fotode autoriks Gabriela Urm:
https://www.dropbox.com/sh/840mg4fvrxgfirf/AABabdlswzfI03mF4ioTbT8fa?dl=0

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: