Toeta meie uut projekti Hooandjas 6. august 2014

alari / Kirjuta esimene kommentaar

Kinoteater toob sügisel lavale uue lavastuse, mis avab mustkunstnike elu köögipoolt, segades kokku dokumentalistikat ja trikke ning vastates elu põhiküsimusele – mis seal käises tegelikult on? Hooandjas leiad meid siit.

"Intrigeeris soov kuidagi murda seda ettekujutust mustkunstnikust kui musta keebiga tuulegeneraatori ees vehkivast võlurist ja rääkida sellest kui igast teisest ametist, millel on omad rõõmud ja mured, ettevalmistused, harjutamised, äpardused ja õnnestumised," selgitas lavastaja Henrik Kalmet Menule, miks tuli idee teha lavastus mustkunstnike hingeelust.

Uues lavastuses "Kaota mu naine ära ehk mis tunne on olla mustkunstnik" põimitakse omavahel kokku kaks žanri, kus huumor toetab ja loob lisaväärtust trikkidele ja trikid püänteerivad nalju.

"Meid Kinoteatri pundiga on alati huvitanud otsene ja vahetu suhtlus publikuga ning meile tundus, et mustkunst on üks väga põnev lavavorm, kus see vaba ja tõketeta kontakt esineja ehk mustkunstniku ja publiku vahel on väga tugev, sarnaselt stand up'ga. Tekkis idee need kaks žanrit ühendada, nii et telepoe mõistetes rääkides tuleb selline tugev kaks ühes toode," rääkis Kalmet lähemalt.

Uus žanr kannab nime comedy magic, mis võiks eesti keeles tähendada püstijalumustkunsti.

Koguvad toetajaid Hooandjas

Selleks, et lavastus, mille eesotsas saab näha mustkunstnikke Charlekat ja Meelis Kubot, vaatajate ette tuua, palub kinoteater abi Hooandjatelt.

"Uudishimu on üks tugevamaid käivitavaid jõude. Meid toetades on võimalik pugeda mustkunstniku loori taha ja näha, mis päriselt toimub ja mis ametiga ikkagi tegemist on," rääkis Kalmet, miks teatrihuvilised neid toetama peaksid.

Kuigi ka pealtvaatajatel avaneb võimalus õppida selgeks mõni põnevam trikk, rõhutas Kalmet, et see pole siiski lavastuse peamine idee.

"Trikkide paljastamine pole selle lavastuse põhiline eesmärk, pigem mustkunstnike paljastamine. Seda mitte füüsiliselt, vaid pigem kujundlikult, et tungida nende fassaadi ja lavapersooni taha ning vaadata, mis seal peidus on," selgitas Kalmet.

Kalmet tunnistas, et uus tükk pakub ka talle endale võimalust proovitegemise sildi all erinevaid trikke korduvalt nautida.

"Vaatad poistele proovis suurte lapselike paluvate silmadega otsa, et nad oma juttu mõnest mustkunsti mõistest või stiilist kohe ka praktiliselt näitlikustaksid," tõdes ta.

"Kaota mu naine ära..."

Kuigi mustkunstnikke ei saa just tihti teatrilaval näitleja rollis näha, kinnitas Kalmet, et tegelikult ei erinegi nad palju tavanäitlejatest. Lavastaja hinnangul on mustkunstnikud publikuga suhtlemisel isegi osavamad kui paljud draamanäitlejad.

"Kohati on nendega veel lihtsamgi kui näitlejatega, sest nad on julgemad kõike proovima ja ei vaja selleks enne selle sammu tegemist süvapsühholoogilist analüüsi, miks peaks üldse nii tegema või proovima," lausus ta.

Intrigeeriv pealkiri "Kaota mu naine ära ehk mis tunne on olla mustkunstnik" haakus Kalmeti sõnul aga stilistiliselt hästi Kinoteatri tüdrukute stand up lavastusega, mille pealkiri oli "Võidab see, kellel on kõige hullem mees".

"Nüüd on kõik tasakaalus, et need hullud mehed saavad võimaluse oma naised ära kaotada. Kinoteater lähtub ka soolisest võrdõiguslikkusest," ütles Kalmet.

Lavastus peaks esietenduma 11. oktoobril Kanuti Gildi saalis ning Kalmet lubas, et lisaks mustkunstnikele astuvad lavale ka staarjänes Harri ja legendaarne tuvigäng.

"Mustkunstnike puhul pole kunagi laval ainult mustkunstnik, aga ega kõike ei saa ka ette ära rääkida," lisas ta.

http://menu.err.ee/v/uudised/kultuur/5a5e1767-bbe3-4775-a68a-212a3dca8056 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: