Uus Kinoteatri lavastus jõuab kolmapäeval esietenduseni 12. oktoober 2020

alari / Kommentaarid (1)

Kui vahepeal midagi drastilist ei juhtu, esietendub kolmapäeval, 14. oktoobril Kinoteatris Priit Põldma lavastus "Niagara ületamine".
 See räägib kahe inimese teineteiseni jõudmise võimalikkusest ja selle otsingust, mille nimel tasub elus kõrgusi püüda. Peategelasi mängivad Indrek Sammul ja Teele Pärn (mõlemad Eesti Draamateatrist), helidega sekundeerib Vootele Ruusmaa.

Alonso Alegría näitemängu keskmes on ajalooline tegelane Charles Blondin (1824–1897), kes ületas esimese inimesena köiel Niagara joa. Kuulus köielkõndija tegi seda elu jooksul veel õige mitmel korral, lisades iga kord midagi uut – hoides tasakaalu seotud silmadega, enda ees käru veeretades või poolel teel omletti valmistades.

Ühel päeval saabub tema juurde noor teadlane Caro, kes on näinud kõiki tema Niagara ületamisi. Ta seab kahtluse alla trikid, mis on küll menukad, kuid ei pane köiekunstnikku tegelikult proovile. Teoreetiliselt oleks mees võimeline palju enamaks, teoreetiliselt oleks ta võimeline...

Lavastaja Priit Põldma sõnul on “Niagara ületamine” lavastus, kus põrkuvad kaks tugevat iseloomu. "Kohtuvad noorem ja vanem inimene, teooria ja praktika, hirm ja igatsus. See on lugu ühest tähenduslikust kohtumisest, mis muudab kahe inimese elu. Mis on see, mille pärast tasub teha ilmvõimatuna näivaid asju? Milline ületus on see tõeline ületus?"

Näidendi on tõlkinud Margus Alver. Lavastusmeeskonnas löövad kaasa Illimar Vihmar, Priidu Adlas, Vootele Ruusmaa ja Aleksander Eelmaa.

"Niagara ületamist" mängitakse Kinomaja saalis (Uus tänav 3) neljal korral oktoobris ja edasi novembrikuus. Lavastuse väljatoomist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Paavo Piik
56957091
www.kinoteater.ee

(Fotod siin, autor Siim Vahur)Kommentaarid: 1

 • Christy Walton 20. aug

  Ciao a tutti,
  Sono un prestatore privato, offro un prestito al 2% questa è una società legittima con onore e differenza siamo pronti ad aiutarti in qualsiasi problema finanziario che sei offriamo tutti i tipi di prestito quindi se sei interessato a questa offerta di prestito gentilmente contattaci alla nostra email: (christywalton355@gmail.com) Fornisci anche i seguenti dettagli in modo che possiamo procedere immediatamente con il prestito.

  Nome:
  Importo necessario:
  Durata:
  nazione:
  Scopo del prestito:
  Reddito mensile:
  Numero di telefono:
  Contattaci con i dettagli di cui sopra sulla nostra e-mail: christywalton355@gmail.com
  Saluti a tutti voi.

Lisa kommentaar

Email again: